понеділок, 27 листопада 2017 р.

"НАРОДЖЕНИЙ ДЛЯ ПОДВИГУ"

Гід-літературний - "Народжений для подвигу",у бібліотеку надійшла документальна розповідь Тараса Шаха про Миколу Лемика до його 100-річчя від дня народження.

...І Львів, і жовтень він згадав,
   І той відплатний постріл
   У тридцять третім... Консулят,
   Де хмуро, як у гробі,
   Де впав московський "дипломат"**
        із кулею у лобі...
                      Петро Шкраб'юк

 
      Микола Лемик - український політичний діяч, який народився в 1914 році в селі Солова Перемишлянського повіту, член ОУН. 21 жовтня 1933 року за наказом проводу Організації Українських Націоналістів убив начальника канцелярії консульства СРСР у Львові О.Майлова на знак протесту проти штучно організрваного радянською владою голодомору 1932-1933рр. в Україні. Негайний суд у Львові засудив Лемика до смертної кари. Через деякий    час вирок був замінений на довічне ув'язнення. На початку Другої світової війни був звільнений з тюрми, став одним з організаторів Похідних груп ОУН та їх діяльності в Україні.
  30 жовтня 1933 року суд над Миколою Лемиком.
              У виданні "Народжений для подвигу", підготовленому відомим на Львівщині краєзнавцем, багаторічним педагогом, що проживає в місті Бібрка Перемишлянського району, висвітлюється життєвий шлях Миколи Лемика, який в 1933 році на знак протесту проти  хижацької політики комуністичної влади в Україні здійснив атентат на працівника радянського консулята у Львові. Для масового читача.

                Погруддя Миколи Лемика, яке встановлено в селі Солова.

               Пам'ятна дошка М. Лемику у Миргороді на фасаді краєзнавчого музею.


вівторок, 21 листопада 2017 р.

"Свободу не спинити"


"КОЛИСЬ ІСТОРІЯ НАЗВЕ ЦЕЙ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯМ  ЛЮДИНИ".

21 листопада 2014 року в українському календарі з'явився ще один пам'ятний день - початок   революції Гідності . Цього року ми відзначаємо четверту річницю пам'ятної дати."Революція гідності " не тільки сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму, а  і показала важливість національної ідеї. Нині саме за неї триває боротьба і ця боротьба залежить від кожного з нас. Майдан став випробовуванням на цінність особистості, виміром людскості та гідності. Свободу не спинити, "Гідності бути!"

"Майдан. Революція Гідності і Свободи"


середа, 15 листопада 2017 р.

"ЖАЙВОРОНКА СРІБЛЯСТИЙ СМИЧОК"

14 ЛИСТОПАДА ВИПОВНИЛОСЬ 105 
 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ АНДРІЯ МАЛИШКА,.
 Народився поет в місті Обухові Київської області. За своє поетичне життя видав близько сорока поетичних збірок. "Знову цвітуть каштани", "Пісня про Київ", "Вчителька", "Пісня про рушник" та інші.

І НА ТІМ РУШНИКОВІ ОЖИВЕ ВСЕ ЗНАЙОМЕ ДО БОЛЮ...

 Творчість Андрія Самійловича Малишка  відзначається глибоким ліризмом і музикальністю.  Олесь Гончар писав:"З Малишком пішов із нашої поезії цілий емоційний світ, своєрідний і неповторний..."
В бібліотеці розкрито поличку "Жайворонка сріблястий смичок", присвячену А.Малишку.

середа, 8 листопада 2017 р.

"НАДИХАЙ КУЛЬТУРОЮ"

6-7 листопада в Центрі Шептицького у Бібліотеці УКУ пройшла управлінська навчальна програма для працівників культури Львівщини. Педставником Золочівського району була наша бібліотека. Основна тема програми "В єдності наша сила, лише разом можемо змінити власну громаду". Навчання проходили в бібліотеці УКУ  та Народному домі села Давидів.



 Бібліотека Українського Католицького Університету.
















Результат пошуку зображень за запитом "бібліотека уку"

 Тренінг "Партнерства, комунікація та синергія в громаді" - Юрій Танасійчук, правовик.
 Уляна Ткачук. Лекція " Культурний проект; як зреалізувати і не розчаруватись"
 Марія Флейчук. Практичне написання та представлення проекту.
 Модератор Станіслав Клосовський - БО "Львівська освітня фундація". "Соціальні мережі та співпраця зі ЗМІ. 10 тез чому це важливо, та як з цим працювати"
 Наталя Проць. Народний дім с. Давидів. Презентація діяльності громади "Пасіки-Зубрицькі".
 о.Йосип Скоробагатий  село Забужжя    Сокальського району. Панельна дискусія "вони змогли" -успішні приклади культурних проектів, зреалізованих у громадах Львівщини.